Projekty rodinných domů - Archipelag

Zavolejte nám a zeptejte se:
(+ 420) 606 554 555
(+ 420) 733 646 634

Kontakt Jazyky: Jazyky:

Realizace rodinného domu: Maruška

Projekt rodinného domu:
Maruška
Lokalita:
Bušovice, okr. Rokycany
Investor:
soukromý investor
Datum realizace domu:
2008
Popis

Rozhodování o projektu rodinného domu

Investorce domu Maruška se projekt zalíbil na první pohled. Zjara roku 2006 se zastavila na čerpací stanici a zakoupila zde náš katalog rodinných domů DŮM A PROJEKT. Listováním v něm narazila na zmíněný projekt rodinného domu a rozhodnutí bylo okamžité.

Typový projekt rodinného domu Maruška počítá s kuchyní otevřenou směrem do jídelny a obývacího pokoje, pracovnou, ložnicí, koupelnou v přízemí i v podkroví, šatnou, technickými prostory a garáží. Dispoziční řešení investorce vyhovovalo a provedla pouze drobnější úpravy. V přízemí majitelka rodinného domu zrušila dveře vedoucí z obývacího pokoje do pracovny a vytvořila chodbičku vedoucí k samostatné toaletě. Pracovna byla zkrácena o výklenek a vzniklý prostor byl využit pro koupelnu. V podkroví se rozhodla upustit od šatny nad garáží a rozšířila místnost, která bude sloužit jako pokoj pro hosty.

Realizace projektu rodinného domu

Zemní práce byly provedeny v září roku 2007 a v březnu roku 2008 byly zahájeny stavební práce. Investorka zvolila výstavbu dodavatelskou formou a jednotlivé profese pak prováděla odborná firma, tj. rozvody vody, elekřiny, atd. Větší část výstavby, tj. především uzavřenou hrubou stavbu, realizovala společnost A. D. S. Rokycany s. r. o. Během půlročního období se podařilo postavit podle slov místních „malý zámeček“ v krásné lokalitě obce Bušovice.

S výstavbou „na klíč“ je nyní již majitelka nového rodinného domu velmi spokojená. Reference při výběru stavební firmy hrají podstatnou roli a v případě realizace projektu rodinného domu Maruška se osvědčili. Stavební firma provedla svou práci kvalitně a rychle a díky ní se v říjnu 2008 mohla investorka nastěhovat do nového domu.

Technologii a okolí rodinného domu

Majitelka domu zvolila výstavbu tradiční zděnou technologii. Pro stavbu byly použity cihelné tvárnice o tloušťce 45 cm. Vytápění rodinného domu je řešeno kombinací radiátorů napojených na plynový kotel, podlahového vytápění (v prostoru koupelen) a krbem s horkovzdušným vývodem.

Barevné řešení fasády, střešní krytiny i oken vzešlo z přání majitelky. Pro detaily, které se dle slov investorky v projektu skutečně vydařily, byly zvoleny především přírodní materiály, např. obložení z pískovce. Právě kombinace těchto přírodních materiálů a jemného odstínu fasády dodává domu osobitý vzhled. Okolí domu je ve fázi úprav a k jeho plnému dokončení dojde na jaře 2009.


Interiér rodinného domu

Ani v interiéru domu nebylo šetřeno přírodními materiály. Kromě již zmíněného pískovce zde najdeme efektní sladění skla, černé žuly, kůže a nerezových materiálů. Pokud jde o barevné odstíny, tak pro interiér realizoaného domu jednoznačně platí „v jednoduchosti je krása“. Kombinace bílé, černé, hnědé a krémové působí moderním a zároveň vybraným vkusem. Pro podlahy volila majitelka keramickou dlažbu v prostorách přízemí včetně druhé koupelny v podkroví, v pracovně a v podkrovních pokojích dala přednost plovoucím podlahám ve světlých odstínech. I přes skutečnost, že interiér nebyl v době naší návštěvy zcela dokončen, vyzařovala z něj pohoda a klid moderního domova.

Vyhledávání v textu: