Projekty rodinných domů - Archipelag

Zavolejte nám a zeptejte se:
(+ 420) 606 554 555
(+ 420) 733 646 634

Kontakt Jazyky: Jazyky:

Realizace rodinného domu: Milada

Projekt rodinného domu:
Milada
Lokalita:
Dolní Domaslavice, okr. Frýdek- Místek
Investor:
soukromý investor
Datum realizace domu:
2010
Popis

Rozhodování o projektu rodinného domu

 

Investor rodinného domu Milada měl při výběru projektu jasnou představu o tom, jak by měl jeho dům vypadat. Hledal nízký přízemní dům s funkčním dispozičním řešením.  Projekt rodinného domu Milada svým praktickým rozdělením na denní a noční část domu právě tento požadavek klienta bez výhrad splňoval.  Projekt tohoto krásného domu objevil jeho budoucí majitel vyhledáváním na Internetu a zaujal jej natolik, že neváhal navštívit osobně naši kancelář v centru Českého Těšína. Po konzultaci s projektantem se rozhodl pro jeho okamžité objednání.

 

Typový projekt rodinného domu Milada počítá s kuchyní otevřenou směrem do jídelny, prostorným obývacím pokojem, popřípadě salónem, z něhož se vchází na částečně zastřešenou terasu. Tato denní část domu je pojata jako propojený a vzájemně se prostupující prostor. V druhé části domu, tzv. noční, jsou situovány tři ložnice, koupelna a technická místnost. Dispoziční řešení projektu klientovi vyhovovalo, rozhodl se však namísto zamýšlené zastřešené venkovní terasy realizovat zimní zahradu.

 

Realizace projektu rodinného domu

 

Po vyřízení stavebního povolení byly v únoru 2008 zahájeny stavební práce. Investor zvolil kombinovanou výstavbu a realizaci domu jak svépomocí, tak dodavatelskou formou.  Odborné firmy využil především pro specializované práce.  Rodinný dům Milada by dokončen v roce 2010 a v březnu téhož roku proběhla kolaudace ze strany stavebního úřadu.

 

 

Technologie a okolí domu

 

Majitel domu se rozhodl pro výstavbu tradiční zděnou technologií z cihelných tvarovek. Dřevěná konstrukce střechy je pokryta klasickými keramickými taškami. Vytápění rodinného domu je řešeno elektrickým kotlem. Uvnitř domu je navržen krb. Barevné řešení fasády, střešní krytiny a oken vzešlo z přání investora. Zajímavý odstín fasády dodává domu osobitý vzhled. Realizace okolí rodinného domu a zahrada probíhala v průběhu roku 2010. Dům působí svěžím a moderním dojmem a zaujme nejednoho kolemjdoucího.

Vyhledávání v textu: