Projekty rodinných domů - Archipelag

Zavolejte nám a zeptejte se:
(+ 420) 606 554 555
(+ 420) 733 646 634

Kontakt Jazyky: Jazyky:

Realizace rodinného domu: Severina

Projekt rodinného domu:
Severina
Lokalita:
Návsí, okr. Frýdek-Místek
Investor:
soukromý investor
Datum realizace domu:
2009
Popis

Rozhodování o projektu domu

Investora rodinného domu Severina zaujala na našem firemním voze vizualizace rodinného domu Sandra natolik, že neváhal a zakoupil si náš katalog rodinných domů DŮM A PROJEKT. Při jeho listování narazil se svou paní na typový projekt rodinného domu Severina, který splňoval veškeré jejich představy a požadavky.

Realizace projektu rodinného domu

Typový projekt rodinného domu Severina počítá s kuchyní (včetně spíže) s východem do jídelny a obývacího pokoje, dvěma ložnicemi, třemi pokoji včetně šaten, dvěma koupelnami, toaletou, halou, pracovnou, technickými prostory a s vestavěnou garáží pro dvě stání. Dispoziční řešení klientům zcela vyhovovalo. K domu náleží prostorná zastřešená terasa s krbem, na kterou je vstup z obývacího pokoje i z venku. Tato útulná terasa je dominantním prvkem domu a celkově přispívá k příjemné atmosféře celého domu. Rodinný dům Severina se vyznačuje jemnou linií střechy s promyšlenými a efektivně sladěnými prvky a tzv. „volským okem”.

Formality spojené se stavebním povolením se podařilo vyřídit poměrně rychle a v květnu roku 2008 zahájili investoři samotnou realizaci. Zvolili výstavbu dodavatelskou formou a využili i několik odborných firem pro jednotlivé činnosti. Jedinou menší komplikací při výstavbě bylo zajištění dodavatele na atypická kulatá okna u vstupu domu, avšak tento problém se podařilo vyřešit a v listopadu roku 2009 se mohli investoři do dokončeného domu nastěhovat.

Technologie a okolí rodinného domu

Majitelé domu zvolili výstavbu tradiční zděnou technologií. Aby docílili lepšího tepelněizolačního efektu, použili zateplení o tloušťce 100 mm. Vytápění rodinného domu je zajištěno tepelným čerpadlem. V zimním období je možné využívat i vnitřní krb. Konstrukce krovu je pokryta kvalitní střešní krytinou.

Barevné řešení exteriéru rodinného domu Severina působí dokonale. Kombinace světlé fasády, střechy v teplém odstínu, dřevěných prvků domu a cihlového obkladu ladí v dokonalé harmonii. Celkový dojem rovněž dotváří dlažba z lávového kamene v okolí rodinného domu a nádherná zahrada, která dává domu osobitý vzhled.

Interiér rodinného domu

Interiér domu působil velmi útulně. Majitelé se řídili svými potřebami a představami a podařilo se jim vytvořit příjemný a funkční domov, který vyhovuje celé rodině.

Vyhledávání v textu: