Projekty rodinných domů - Archipelag

Zavolejte nám a zeptejte se:
(+ 420) 606 554 555
(+ 420) 733 646 634

Kontakt Jazyky: Jazyky:

Jak vybírat projekt?

Při výběru projektu rodinného domu je dobré vědět, co hledáme a také musíme umět hledat. Měli bychom si především ujasnit, co od budoucího domu očekáváme. Prvním krokem jsou odpovědi na jednoduché otázky týkající se velikosti rodinného domu, typu, počtu podlaží, rozmístění pokojů, rozměrů a tvaru pozemku, možností rozšíření domu, druhu a úhlu sklonu střechy, garáž ano či ne, výšky domu a jednotlivých podlaží nebo technologie realizace stavby. Jakmile je známe a vše vyhovuje našim představám a požadavkům, máme vyhráno a můžeme se ponořit do široké palety typových projektů rodinných domů kanceláře Archipelag.

Pokud hledáte projekt, zvažte, jak by měl vypadat Váš dům…

  • Pokud už vlastníte pozemek, berte v úvahu jeho tvar a rozměry.

  • Zvolte si typ rodinného domu, zda přízemní nebo patrový.

  • Určete si velikost domu. Nezapomínejte, že čím větší a komplikovanější Váš dům bude, tím větší budou i náklady na jeho stavbu a provoz.
  • Zohledněte potřeby Vaše i Vaší rodiny - počet osob, styl života, záliby, návyky a způsob trávení volného času.
  • Nezapomeňte na technické místnosti. Jejich přítomnost je velice užitečná.
  • Odpovězte si na otázku - garáž nebo přístřešek? Jedno nebo více míst?

Nejdříve si ujasněte své potřeby a potom si vyberte dům, který bude splňovat všechna Vaše očekávání.

V naší nabíce naleznete:

  • Rodinné domy pro nenáročné

Vlastníte byt? Toužíte po rodinném domku? Pak právě Vám je určena tato nabídka. Nevelké rodinné domy s jednoduchou konstrukcí stěn a střechy, nízké náklady na stavbu. Splňte si své sny. Prodejte byt a postavte si vlastní dům.

  • Tradiční rodinné domy

Přízemní, s užitným podkrovím nebo patrové. S šikmou střechou, mohou být se střešními okny nebo vikýři. S terasou, balkónem, venkovním a domácím krbem. Jsou určeny všem těm, kteří ctí tradice a zároveň hledají moderní řešení.

  • Rodinné domy pro odvážné

Domy pro individualisty, kteří se rádi něčím odlišují, hledají novátorská řešení, moderní a funkční interiéry, touží po vkusné a zároveň netypické architektuře. Nabídka je určena lidem mladým duchem.

  • Sezónní rodiné domy

Sezónní domy, které se dokonale hodí na léto strávené u jezera nebo zimu na horách. Malé, jednoduché, levné, ale přitom vkusné a typické. Právě takovou možnost odpočinku během celého roku Vám nabízíme.

Charakteristika stavby
Většina rodinných domů Archipelag je projektována ve zděné technologii. Dokončovacími prvky jsou strukturální omítka, cihlové obložení, dřevěné obložení, kamenné obložení, kov. Stropy v malých patrových a přízemních domech jsou dřevěné, ve většině ostatních je použit stropnní systém HELUZ. Změna technologie je možná, v tom případě je nutné k projektu připojit přílohu, která bude autorizována odpovědnou osobou. Stejně je tomu i v případě funkčního řešení. Bez souhlasu autora projektu rodinného domu je možné provádět změny týkající se například přemístění nebo odstranění dělících stěn, minimální změny úhlu sklonu střechy (do 5 0) a zrcadlového obrazu. Další změny je možné provádět pouze se souhlasem autora projektu. Barevné provedení je pouze návrhem a konečný výběr je zcela na rozhodnutí investora. Dokončovací materiály, které doporučujeme, jsou na nejvyšší úrovni kvality od špičkových výrobců.

Sněhová a větrná pásma
K 1. listopadu 2006 došlo k úpravě mapy sněhových oblastí v České republice. Původních pět sněhových pásem je rozděleno do nových osmi oblastí. Mapa větrných oblastí se pro rok 2007 nemění a její rozdělení do sedmi oblastí zůstává (oblasti I, II a VII se na území České republiky nevyskytují).

Statické posouzení objektu má tedy vliv na osazení rodinného domu do příslušné sněhové a větrné oblasti. Nejmenší zatížení je v prvním pásmu (I - 70 kg/m2) a největší pak v pásmu posledním (VIII - více než 400 kg/m2).

Při návrhu našich typových rodinných domů je počítáno do statického posudku s osazením domu do III. sněhové oblasti (III - 1,5 kpa - 150 kg/m2 - dle ČSN EN 1991-1-3:2005/Z1:2006) a IV. větrné oblasti (IV - 0,55 kN/m - dle ČSN 730035). Uvedené statické posouzení vyhovuje pro cca 80% území České republiky. V případě výstavby rodinného domu v jiných oblastech je zapotřebí vypracovat projektový dodatek.

Úprava projektu rodinného domu
Hotový typový projekt je jednou ze součástí architektonicko-konstrukčního stavebního projektu. K vydání stavebního povolení je třeba projekt přizpůsobit místním podmínkám a připravit osazení rodinného domu na stavební parcele.

Každý náš projekt je k dispozici v zrcadlovém řešení, to znamená, že nabízíme téměř 1 600 projektových řešení.

Redakce Artinex CZ s. r. o.

Vyhledávání v textu: